НАША АДРЕСА:

34500

Рівненська область

м. Сарни

вул. Широка,31

Телефони:

(03655) 35658  - начальник відділу

(03655) 35154 -  головний спеціаліст

 

 

Головна

Новини

Законодавча база

Заклади культури

Будинок культури

Бібліотеки

Музеї

Музичні школи

Творчі колективи

Свята і традиції

Мистецтво одного села

І творчістю хата багата

Сарненщина туристична

Агросадиби Сарненщини

 

 

 

Якщо у вас виникла потреба

звернутись до керівництва

відділу культури і туризму,

скористайтесь наведеною нижче електронною адресою

cultura.sarny@ukr.net

 

 

 

І творчістю хата багата

 

Немає річки без джерела, дерево не зросте без коріння, а людина не може жити без свого роду, рідної землі, Батьківщини. Саме у сім’ї формуються найголовніші цінності життя — праця, доброта, вірність, любов, милосердя. Сім'я з нами завжди поруч, це цілий світ неповторних звичаїв, традицій, уподобань.

За підтримки Сарненської райдержадміністрації в районі проходить   І тур обласного фестивалю — конкурсу сільських (селищних) культурно-дозвіллєвих комплексів “І творчістю хата багата”, організаторами якого були управління культури і туризму, освіти і науки, відділ у справах сім’ї та молоді Рівненської обласної державної адміністрації. У фестивалі приймають участь творчі родини культурно­-дозвіллєвих комплексів району, які змагаються у п’яти конкурсах. Першим конкурсним завданням є “Представлення”, в якому родина презентує свою багатогранну творчість, свій неповторний талант і майстерність. “Люби і знай свій рідний край” - під такою назвою проходить другий конкурс, який включає питання з історії, географії, народознавства та екології Рівненщини. Учасники — діти шкільного віку показують ерудованість, знання, кмітливість. Третій конкурс – танцювальний. Четверте завдання спортивне — комплексна естафета “Смуга перешкод”. Команда кожної родини показує спортивну підготовку та швидкість виконання. П’яте завдання - “Рукотворна краса”. Кожна родина у відведеному заздалегідь місці готує умовне обійстя, де представляє свої вироби декоративно-вжиткового мистецтва, родинне дерево, кулінарні страви. Журі оцінює оригінальність, художньо-естетичне оформлення садиб, родинного дерева, страв та витвори майстрів.

На другий день Святої Трійці в рамках святкування дня села Любиковичі відбувся зональний відбірковий тур фестивалю-конкурсу, де приймали участь творчі родини Тушичів Любиковицького СКДК та Сафарянів Стрільського СКДК.  Свято відкрила сільський голова Оксана Саванчук, яка привітала усіх зі святом і запевнила у сприянні проведення усіх родинних свят, які об’єднують, згуртовують родини, допомагають у патріотичному вихованні молодого покоління. Сусідів вітав також сільський голова стрільської громади Віктор Іванович Сергійчик та дякував всім тим, хто підтримує сімейне вогнище, творить добрі справи, береже традиції, несе щире слово та гарну пісню. Бо при міцних родинах і міцна держава.  

Велике родинне свято відбулося і у селі Кричильськ. Край здавна славиться своєрідними голосами, традиціями та обрядами, тож свято було багате на музику і пісні, оригінальність виробів умільців, вишуканість родинних страв. На подвір’ї сільського будинку культури розташувались умовні садиби родини Шепелів Кричильського СКДК, Колосів Костянтинівського СКДК, Никитчуків Ремчицького СКДК та Мисанців Тутовицького СКДК. Глядачів пригощали гарячою рибною юшкою та шурпою.  На святі виступив очільник сільської громади Петро Адамович Новак. Він привітав присутніх зі святом та подякував родинам за працю, виховання молодого покоління, збереження своєї культури, адже саме в сім’ї починається майбутнє великого українського родоводу, багатого на видатних і талановитих людей.   

Кожна родина мала свій неповторний шарм, демонструвала свої таланти,  своє мистецтво, яке передається молодим від діда-прадіда.    

Творчі родини нагороджені пам’ятними подарунками та грамотами  від райдержадміністрації.

26 червня такі відбіркові тури фестивалю відбудуться у селах Велике Вербне, Немовичі та Вири, куди з’їдуться творчі родини навколишніх сільських рад.