Головна

Роспорядження

Положення

Графік

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЛЮХЧАНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

 

 

 

 

 

 

Весна-красна... Уже понад місяць владарює вона в краї. Розтопила сніги, звільнила від криги річки й озера, покликала здалеку перелітних птахів. Ось уже й 30 березня - теплий Олексій. У давнину в таку пору в поліському селі лунали весняні наспіви. За народними повір ями, в цей день настає справжнє тепло, що віщує врожай на хліб, але працювати у свято селянин остерігався. Виняток був лише для пасічника, адже бджоли після зимової сплячки мали зробити свій перший виліт... Удвічі веселішим виявилося нинішнє свято Олексія для жителів Люхчанської сільської ради, які зібралися в Сарненському історико-етнографічному музеї на урочисте відкриття районної мистецької акції «Мистецтво одного села» місцевого культурно-дозвіллєвого комплексу «Райдуга».

Веснянки у виконанні дзвінкоголосої Наталії Міла­нець і вихованців зразкового аматорського фольклорно-етнографічного ансамблю «Оберіг» Люхчанського бу­динку культури (керівник Уляна Круглик) налаштували кожного на весняний святко­вий лад. Ведуча Тетяна Юрцевіч сповістила, що нинішнє дійство - це продовження гар­ної традиції зустрічатися ве­ликою дружньою родиною в привітній світлиці музею. Сільський голова Олександр Сосюк розповів, що терито­рія ради сягає 6136 квадрат­них кілометрів, до її складу входять Люхча, Глушиця, Дубки й Обірки, де мешкають 4093 громадянина. Коротко нагадав про минувшину та сьогодення общини, трудові й творчі здобутки її жителів. До вітань приєднались заступник голови районної ради Валентин Цупріян і виконуючий обов’язки керівника апарату райдержадміністрації Василь Стельмах. За вагомий внесок у збереження, відродження та популяризації автентичних традицій, звичаїв, обрядів, аматорського мис­тецтва грамотами голів РДА та районної ради почесні гості наго­родили очільника громади Олек­сандра Сосюка, директора місце­вої ЗОШ І-ІІІ ст. Івана Круглика та завідуючу сіль­ською бібліоте­кою Терезу Круг­лик. Отримала на­городи й група майстрів декора­тивно-вжиткового мистецтва...

Дійство триває. Про історію рід­ного краю, його промисли та ре­месла розповіла завідувачка пуб­лічно-шкільною бібліотекою Тере­за Круглик. Перша згадка про Люхчу датована 1577 ро­ком.

Люхчу про­славляють піснями народний аматорський фольклорно-ет­нографічний колектив «Троян».

Про історію та видатних людей одного з сіл ради під назвою Глушиця розповіла бібліотекар Юлія Никончук. Перші згадки про нього да­товані 1769 роком. За народ­ними переказами, виникло поселення в урочищі «Глу­хи», що належало Люхчі. Од­нак Глушиця завжди була приписним селом Стрільська й входила до Любиковицької волості. Про назву та походження в місцевого населення існує декілька легенд, одна з яких свідчить про те, що в сиву давнину ця місцевість була вкрита глухими дрімучими лісами, в яких водилися птахи глухарі, і що  саме від них пішла назва населеного пункту. Нині Глушиця належить до Люхчанської сільської ради та нараховує 1170 жителів. Тут працює школа, що була заснована в далекому 1902 році, де здобувають знання 140 учнів, яких навчають 17 педагогів. У ё1964 відкрили клуб, де розмісти­лась і бібліотека. До послуг жителів - ФАП і декілька ма­газинів. Височіє в центрі села збудований силами та за кош­ти односельців храм Івана Бо­гослова. Чимало вихідців з Глушиці стали відомими людьми та прославляють малу батьківщину далеко за її межами, як митрофорний протоієрей Даміан Круглик, настоятель Свято-Преображенського храму в Москві; ігумен Іоанн (у миру Іван Ко­тик) очолює Рокитнівське благочиния Сарненської єпархії; архімандрит Герман (Володимир Вельков) - бла­гочинний Свято-Успенської Почаївської лаври; прото­ієрей Василь (Василь Сергійчук) - настоятель Свято-Покровського собору в місті Ковель. Серед особистостей і художник-різьбяр, член Національної спілки худож­ників України, заслужений майстер народної творчості України Василь Познік. Його роботи постійно виставлені в музеї. Вишукані шедеври майстра демонструють на всеукраїнських і регіональ­них виставках.

Святкове дійство підійшло до завершення. Присутні оп­лесками подякували майст­рам декоративно-ужитково­го мистецтва, аматорам сце­ни, організаторам за пре­красні хвилини відпочинку й естетичної насолоди. Бажа­ючі змогли висловити свої враження від побаченого та почутого в Книзі відгуків. А вправні люхчанські господині Наталія Міланець та Юлія Никончук запросили присутніх до сусідньої світлиці, де на щедро накритому столі на них чекали кулінарні витвори, що є справжніми шедеврами національної кухні.