Ãîëîâíà

Ðîñïîðÿäæåííÿ

Ïîëîæåííÿ

Ãðàô³ê

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

РЕМЧИЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Аматори художньої самодіяльності та майстри декоративно-вжиткового мистецтва Ремчицького сільського культурно-дозвіллєвого комплексу «Краяни» розпочали свій виступ на території Сарненського історико-етнографічного музею. Вони продовжили районну мистецьку акцію «Мистецтво одного села».

Присутні полинули в часи весілля своїх предків, бабусь і дідусів, ставши свідками весільного самобутнього українського дійства. Ходін­ня біля діжі - період, коли молодий збирається їхати до молодої, аби привезти її до своєї хати. Продемон­стрував його народний аматорський ансамбль української пісні «Крини­ця» села Яринівка під керівництвом Катерини Мінчук. Ведуча Тетяна Юрцевіч і сама наспівувала весільну пісню.

Згодом надала слово сільському голові та «хресному батьку» Леоніду Доліду. Леонід Володими­рович привітав усіх із релігійним святом -  Господнього Чесного Хреста Животворящего й запросив переконатись у тому, що люди, які живуть на території Ремчицької сільської ради, не лише працьовиті, а й уміють гарно відпочивати. До вітального слова запрошували заступників голів райдержадміністрації і районної ради Інну Наумович і Валентина Цупріяна, першого заступника міського голови Світлану Усик. Представники влади нагородили також грамотами за ва­гомий внесок у збереження, відрод­ження та популяризацію автентичних традицій, звичаїв, обрядів, аматорського мистецтва, подарунками та квітами - сільського голову Леоніда Доліда, майстрів декоративно-вжиткового мистецтва Яринівки Марію Никонець, Тетяну Охріменко, Олену Волощук, любителя декоративних свійських птахів Володимира Гриневича, тріскинських майстринь Оксану Приступу та Людмилу Сергійчук.

Щирими оплесками вітали при­сутні вихованців секції з карате гюдзюрюдо після їх показових вис­тупів. Тренує молодь, яка віддає пе­ревагу здоровому способу життя, вчитель фізкультури Яринівської ЗОШ 1-11 ступенів Богдан Бриж. Серед глядачів, чию увагу привернули як юні каратисти, так і птахи та кролі Володимира Гриневича, були їх польські однолітки з міста Вроцлава. Останні перед відвідуванням музею зустрілись з міським голо­вою Сергієм Євтушком.

У виставковому залі присутні та запрошені разом із провідним бібліотекарем ПШБ с. Яринівка Галиною Гребенніковою подорожу­вали в минуле села. Продовжила тему, розкриваючи історію виник­нення та сучасність села Тріскині, заступник директора з виховної ро­боти місцевого навчального закладу Валентина Бриж. Про видатних і заслужених людей Ремчицької сільської ради вела мову заступник директора з виховної роботи, вчи­тель історії Ремчицької ЗОШ І-ІІІ сту­пенів Наталія Слободенюк. їх фото були представлені й на стенді «Вер­шини випускників школи». Це - Пет­ро Мельник - голова Спілки юристів України, перший віце-президент Асоціації платників податків, ректор Національного університету подат­кової служби Украї­ни, Дмитро Мулявка - начальник кафедри організації оперативно-пошукової діяльності Націо­нального університе­у податкової служ­би України, Віктор Шульга - начальник управління бюджету й фінансів Рівненської міської ради, Олександр Адамець - начальник Департаменту з питань ви­конання покарань у Рівненській області.

Богдан Бриж презентував спортивні досягнення вихованців: понад 10 дипломів і кубків з 2006-го, гра­моти, а майстри декоративно-вжиткового мистецтва - свої роботи. Галина Гребеннікова привезла експо­зицію зібраних речей і знарядь праці, якими колись користувались господині. Чим більше їх було й чим гарнішою була піч, тим багатшою вважалась родина. Зуміли аматори художньої самодіяльності представити й ткацький верстат, який зберігся в Яринівці. Народний ансамбль використовує речі, як і одяг тих часів, у різних обрядах під час виступів. Про сучасне мистецтво, зокрема вироби гуртківців «Чарівні рученята» Тріскинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, розповіла його керівник Людмила Сергійчук. Людмила Степанівна вважає своїм життєвим кредо слова Максима Рильського: «Троянди й виноград - красиве та корисне».

Художня студія «Чарівний пензлик» Яринівського навчального закладу працює вже 10 років. А керує нею вчитель образотворчого мистецтва Тетяна Охріменко. Неодноразово її вихованці ставали переможцями не лише ра­йонних та обласних, а й всеукраїнських конкурсів. Розповіла Тетяна Юріївна й про напрямки роботи гуртка, а всі присутні змогли не без задоволення розглянути дитячі витвори мистецтва, останні з яких виготовлені з використанням екоматеріалів. Є й таки що можна навіть прати (холодний батик). Запросила вчитель присутніх відвідати школу, де навчаються юні таланти.

Майстриня-вишивальниця с. Тріс­кині Оксана Приступа почала розповідь не про свої, а мамині й бабусині рушники, подушки, серветки, вив'язані крючком. Оксана Іванівна отримала в спадок мистецтво вишивки на якому дуже добре розуміється, і може, дивлячись на рушники, розповідати їхню історію.

Наталія Слободенюк з пошаною говорила про 86-літню бабусю, яка передала на виставку 25 рушників. І кожен з них також має свою істо­рію. З одним заміж ішла, на друго­му - незвичайний візерунок, бо не вистачило ниток. А найстарішому, найдорожчому, якого вперше виши­ла в 14, виповнилось 72 роки. Тетя­на Юрцевіч взяла обіцянку Наталії Миколаївни зібрати історію оберегів своєї бабусі.

Вишивку ікон бісером, малюван­ня, в'язання представила жителька Яринівки Марія Никонець. Перша річ, яку сплела Марія Іванівна, були рукавички, бо мерзли руки, коли ходила до школи. А крючок зроби­ла з дерева. Згодом в'язала всім: собі, дітям, чоловіку, невісткам, онукам. «Це тепер можна все купити, - розповіла жінка, - а тоді хотілось щось нове, то й перев'язувала зі старого». Рано й вишивати почала. Коли збудувала хату молода родина, ночами гаптувала килим, щоб прикрасити стіни спальні. Бачила серцем, як треба вишивати, ні звідки не змальовувала. Хист бабусі ще змалечку перейняла онука, яка навчається в столичній аві­аційній академії, здобуває професію дизайнера. А ще Марія Іванівна любить співати й танцювати. Всім похресницям вишила й подарувала по два рушники, й невісткам, які цінують свою другу маму не лише за майстерність рук, а й за те, що вигледіла дітей, поки вони навчались.

Олена Волощук також представила свої вишивки й плетені вироби. Щось для себе в'язала, щось для доньки. Але найбільше захоплює Олену Анатоліївну бісероплетіння, незважаючи на те, що це забирає багато часу й матеріальних затрат. Подивились і витвори рук жительки Яринівки Олени Смицької з бісеру та ниток.

Відвідувачі мистецької акції вра­ження від побаченого й почутого залишили у книзі відгуків та пропо­зицій. Насамкінець сільський голова Леонід Долід разом із завідувачкою тріскинським закладом культури Оленою Параницею та бібліотекарем ПШБ Людмилою Юсковець запросили, як добрі гос­подарі, гостей до традиційного ча­стування.