Головна

Роспорядження

Положення

Графік

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ТИННЕНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Районна мистецька акція «Мистецтво одного села» продовжила свою діяльність після літньої перерви. Минулого четверга в Сарненському історико-етнографічному музеї представив творчі надбання Тинненський сільський культурно-дозвіллевий комплекс «Джерело», розгорнувши у виставковій залі казкову експозицію.

Відкриваючи іскрометне дійство, незмінна ведуча акції Тетяна Юрцевіч привітала всіх із рум'янцем літа - вереснем, святом Симеона Стовпника, розповіла, що ко­лись у цю пору наші предки запалювали світло, що мало горіти до Великодня, заносили до хати обжинковий сніп, і запросила подивитися обрядодійство «З поля колосочки несу» у виконанні дитячого фольк­лорного колективу Тинненського будинку культури «Подоляночка» (художній керівник Алла Бакунець. Пустотливі хлопчики та дівчатка запропонували господарю (сільському голові Олександрові Шмалюху) ви­купити вінка, а відтак вдягли його на шию очільнику тинненської громади. Звертаючись до присутніх, він мудро зазначив, що необхідно берегти традиції давнини, аби донести їх до майбутніх поколінь, і в Тинному - найбільшому селі в районі, яке, до того ж, веде перед у статистиці народжуваності - не забувають про історичне минуле, навіть двоколісного називають не велосипедом, а ровером, як у давнину, за Польщі. Ось і незабаром знову прийматимуть польську делегацію.

Заступник голови райдержадміністрації Тетяна Сухарева відмітила, що громада села варта того, аби приклад з неї брали не лише в районі, а й області: так дбайливо тут збирають пам'ятки про минуле батьківщини, активно залучаючи дітей.

В'ячеслав Шимко, заступник голови районної ради з питань роботи виконавчого комітету, керуючий справами, констатував, що Поліський край завжди славився збереженням національних традицій, що й підтвердила виставка робіт місцевих умільців, і передав слова вдячності від голови райради.

Керуючий справами виконавчого комітету міської ради Віктор Бахно заявив, що Тинне особливе село, в чому переконався, читаючи публікації в «районці» Світлани Коток, завдяки якій у цьому населеному пункті створений музей. Вже третє скликання поспіль керувати тинненською громадою односельці довіряють Олександрові Шмалюху. А місцеве сільськогосподарське підприємство «Случ» - одне з провідних господарств на теренах області. І ось приємна мить -- солодощі від Тетяни Сухаревої отримують члени гурту «Подоляночка», а грамоти райдержадміністрації та районної ради, квіти й подарунки — сільський голова Олександр Шмалюх, вчитель вищої категорії Світлана Коток, вчитель музики Алла Бакунець, майстри декоративно-вжиткового мистецтва Надія Захарчук, Олександр Захарчук, Любов Кичан, Лариса Бакунець. Коли перейшли до виставкової зали, слово надали вчителеві суспільних дисциплін, члену Спілки краєзнавців України Світлані Коток, яка й повідала цікаві факти з історії рідного села, зокрема про родину польських шляхтичів Младзяновських. Старому панові належали чотири населені пункти: Тинне, Кам'яне, Князівка та Зносичі. Проте об­рав він Тинне, оцінивши його непов­торні краєвиди, де й звели маєток, який до 2010 року слугував загаль­ноосвітньою школою І-ІІІ ступенів. Щоб розповідь не була голослівною, Світлана Коток демонструвала фотографії, що ілюстрували її слова, в тому числі унікальні світлини польського періоду. Виявляється, члени клубу «Пошук» налагодили зв'язки з онукою п. Младзяновського Анною, яка нині живе у Варшаві, і надіслала фотографії з сімейного альбому.

Однак не лише щедрим минулим багате Тинне: має чимало видатних вихідців. Наприклад, Андрій Омельковець, учасник Другої світової війни, став викладачем, а згодом і доцентом Волинського національного університету ім. Лесі Українки. Гордяться тинненці знаменитим зем­ляком Петром Котком, заслуженим майстром спорту з грекоримської боротьби, 15-разовим чемпіоном України, володарем Кубка світу. На Ол­імпійських іграх в Атланті Петро виборов четверте місце. Нині керує спортивною школою в м. Березне. Серед уродженців Тинного є й орденосці. Це Олександр Лазарець, нагороджений орденом Червоного прапора, й Олександр Занозовський, герой Соціалістичної праці. Свято бережуть жителі села пам'ять про юного земляка Юрія Гречана, посмертно нагородженого орденом Червоної зірки. Він загинув у далекому Афганістані. Щороку од­носельці проводять турнір з мініфутболу імені загиблого солдата, на який запрошують батьків і бойових побратимів. У плеяді відомих земляків не останнє місце займає Тетяна Коханевич - начальник фінансового управління райдержадміністрації, яка життєвий шлях розпочала саме в Тинному.

Естафету обдарованості та працьовитості від старшого покоління підхопили молодші тинненці, про яких розповіла бібліотекар публіч­но-шкільної бібліотеки Олександра Адах. Зокрема презентувала твор­чий доробок Світлани Коток: книжечки «Тинне над Случем» і «Крає­знавство в школі» - ознайомила зі здобутками юних поетів Олександ­ра Боровця, Тетяни Кратюк. Повідомила, що торік Тинне вибороло звання «Спортивне село району», й запросила до слова вчителя фізич­ного виховання Сергія Самойлика. Спортивна робота тут на належному рівні, про що свідчать перемога футбольної команди «Случ» у грі за Кубок відкриття сезону, найбільша кількість залікових очків, здобутих семикласниками, які й представлятимуть Сарненщину в обмистецтва. Про них із захопленням розповіла художній керівник Тинненського будинку культури Світлана Ковальчук, вдало розставивши акценти. Наприклад, талановитий різьбяр Олександр Захарчук неодноразово перемагав на обласних творчих конкурсах ще під час нав­чання в Дубенському професійному ліцеї. Воно й не дивно: суди, читачу, з фотографії про Божий дар обдарованого юнака. Неперевершена вишивальниця Надія Захарчук встигає ще й короваї на весілля випікати, а колись працювала токарем по дереву в Тинненському лісництві. Про ті часи нагадують дерев'яні чарочки, товкачі, матрьошки. Любов Кичан - мати-героїня, виховує дев'ятьох нащадків. Однак знаходить час, щоб виплести гачком ексклюзивні дитячі речі. А коли бачиш картини місцевої художниці, вчителя малювання Лариси Бакунець, пере­хоплює подих. Виконані настільки довершено й тонко, що не «розпадаються» на тисячі груби, мазків, коли підходиш ближче їх важко з чимось порівняти, хіба що з увічненою на полотні музикою.

На завершення видовищного дійства дует у складі Алли Бакунець і Лесі Омельковець виконав пісню місцевого автора Богдана Кузяка «Тинне над Случем», що давно вже стала неофіційним  гімном села. Затим усі віддали належне гостинності та майстерності господинь, скуштувавши тинненських страв за старовинними рецептами.