Головна

 

Сарненська міська рада

Клесівська селищна рада

Степанська селищна рада

Великовербченська с/р

Вирівська с/р

Зносицька с/р

Кам'яне-Случанська с/р

Карасинська с/р

Карпилівська с/р

Костянтинівська с/р

Коростська с/р

Кричильська с/р

Кузьміська с/р

Любиковицька с/р

Люхчанська с/р

Немовицька с/р

Ремчицька с/р

Селищанська с/р

Стрільська с/р

Тинненська с/р

Тутовицька с/р

Чудельська с/р

Карпилівська сільська рада

м.Сарни с.Карпилівка м.Сарни

Протяжність активної частини: 11 км.

Як дістатися: маршрутні автобуси: Сарни Карпилівка, Сарни Карасин.

Туристичні об'єкти: музейна кімната Карпилівської загальноосвітньої школи, церква Святого Миколая, урочище Панський город, урочище Гаївка, Карпилівський заповідник Дід і баба, урочище Свидове озеро.

Відстань від м.Рівне 112 км.

Відстань від м.Сарни 22 км.

Історична довідка

Існує дві версії походження назви села. Одні говорять, що колись в Случанській затоці водилися у величезній кількості здоровенні коропи (карпи), інші що назва поселення походить від імені чоловіка Карпа, який першим заселився на цій території. Друга версія є більш вірогіднішою, адже невелика територія Карпа Карпила була зафіксована на карті Волинської губернії у другій половині ХVІІ ст.

Опис маршруту

Маршрут розпочинається з початку села. Рухаємось вздовж дороги, де через 300 м зліва знаходиться одна з частин села під назвою Купє. В минулому це була заболочена місцевість трясовина, болото, щоб пройти це місце, люди перестрибували з купини на купину. Після осушування тут почали забудовуватись, але серед місцевих жителів назва збереглася.

Пройшовши 500 м цією дорогою, потрапляємо в центр села. З правої сторони розміщений обеліск, встановлений на честь воїнів-односельчан, які загинули в роки Другої світової війни. Через 50 м праворуч знаходиться сільська школа, в якій є музейна кімната з двома відділами: народознавчим, історико-краєзнавчим. Тут зберігається макет української хати з господарським начинням.

Рухаємось у тому ж напрямку 2,5 км до частини села під назвою Осередок. Тут найвеличніша споруда села церква Святого Миколая, збудована 1991р. Храм розписаний майстерною рукою місцевого художника Василя Щевича.

З лівої сторони, за 200 м від церкви, видніється урочище Панський город. Колись на цьому місці були панські землі, які тягнулись за лугом. Рухаємось лугом 2 км до урочища Скотень, на території якого споконвіків жителі села випасали худобу скот, звідси і назва території.

Повертаємось назад до села повз Карпилівське лісництво. Тут розташоване озеро Липецьке, навколо якого завжди росло багато лип. Далі, за 4 км від нього, між селами Карпилівка і Марянівка, розміщене урочище Гаївка. Колись на цьому місці стояв будинок польського лісника на прізвисько Гайовий, тому урочище названо Гаївка.

Від лісництва рухаємось 2,5 км лісом до урочища Свидове озеро, де більшість території трясовина. Люди розповідають, що озеро утворилось після того, як один багатий, але дуже заздрісний і скупий чоловік, у свято пішов орати землю, де його разом із волами затягнула трясовина.

Пройшовши далі 2 км в сторону лісу, потрапляємо в Карпилівський заповідник Дід і баба. Тут облаштована зона відпочинку, яку охороняють вирізані з дерева статуї дівчини та хлопця, виготовлені місцевим майстром Іваном Жилкою. Це місце приваблює відпочиваючих в будь-яку пору року.

Крокуємо 1 км в сторону лугу до озера Вир. Назва озера походить від маленької течії, в якій вирувала вода, тому і озеро назвали Вир. Через 400 м засліплює кругозір озеро Пратва, яке взяло свою назву від того, що люди прали в ньому одяг. Озеро Манчинське хлюпоче далі на відстані 1 км. Колись ця земля належала чоловіку, якого називали Манька. Біля кожного озера можна відпочити, наловити риби.

Маршрут закінчується, повертаємось назад до с.Карпилівка, де від автобусної зупинки можна дістатися маршрутним автобусом до районного чи обласного центру.