Головна

 

Сарненська міська рада

Клесівська селищна рада

Степанська селищна рада

Великовербченська с/р

Вирівська с/р

Зносицька с/р

Кам'яне-Случанська с/р

Карасинська с/р

Карпилівська с/р

Костянтинівська с/р

Коростська с/р

Кричильська с/р

Кузьміська с/р

Любиковицька с/р

Люхчанська с/р

Немовицька с/р

Ремчицька с/р

Селищанська с/р

Стрільська с/р

Тинненська с/р

Тутовицька с/р

Чудельська с/р

Любиковицька сільська рада

м.Сарни – с.Любиковичі – м.Сарни

Протяжність активної частини: 5 км.

Як дістатися: маршрутний автобус Сарни – Дубровиця.

Туристичні об'єкти: “Царські озера”, урочище “Вереїща”, храм Свято-Троїцької церкви, озеро ”Місиво”, озеро “Скляне”.

Відстань від м.Рівне – 110 км.

Відстань від м.Сарни – 18 км.

 

Історична довідка

Найдавнішою фіксованою назвою села з 1580 року аж до 1860 року було Любейковичі, потім почали називати його Любиковичі, у деяких випадках по старому називали аж до 1882 р.

Стосовно походження назви села існують дві версії. Перша – село було засноване людиною на ім’я Любек; ймовірна друга версія, що передається поколіннями односельців, – село засноване вихідцями з Любейок.

Опис маршруту

Маршрут розпочинається з шосейної дороги, що проходить від с.Стрільськ до с.Любиковичі. Недоїзджаючи 2 км до с.Любиковичі, переїжджаємо через бетонний місток, звертаємо на дорогу в східному напрямку, де через 1,5 км з лівої сторони потрапляємо в мальовничий краєвид п’яти “Царських озер”. Назва “Царські озера” походить від того, що вони дуже красиві і наповнені чистою джерельною водою, чим приваблюють місцевих і приїжджих рибалок. Озера природного походження, розміщені на невеликій відстані одне від одного, в них водиться щука, окунь, плотва, сазан.

Повертаємось назад до шосейної дороги. Рухаємось у західному напрямку і через 100 м потрапляємо в урочище “Вереїща”, біля якого завжди був піщаний ґрунт без будь-яких насаджень. Вітер тут часто підіймав вир, тому озеро і назвали “Вереїща”. Біля урочища місцеві жителі видобувають торф.

При в’їзді в село видніється його окраса – Свято-Троїцька церква, побудована у 1877 році. Прямуючи далі по центральній дорозі, край села можна побачити велике і красиве озеро, яке плавно переходить в інше під назвою “Місиво”. Це найкращі місця для рибалок, там водиться щука, карась, окунь, плотва, короп, раки. Біля озера знаходиться дамба, яка під час повеней захищає село від підтоплення, відокремлює луки та навколишні пасовища, що рясніють буйними травами навколо норовистої р.Случ.

Від озер рухаємось в центр села, в напрямку Свято-Троїцької церкви, через 350 м повертаємо направо і прямуємо до сусіднього с.Білятичі. За 3 км від с.Любиковичі з лівої сторони розташований незвичайної краси ставок “Крем’янець” (7,2 га), в якому водиться карась, щука, плотва. Біля ставка можна відпочити та порибалити.

Далі маршрут проходить через с.Білятичі. Проїжджаємо по дорозі, що веде вздовж лісу в сторону с.Ремчиці. Біля села знаходиться озеро “Скляне”. Свою назву озеро дістало тому, що в ньому дуже прозора вода, ніби скло. Воно дуже глибоке, в ньому б’ють підземні джерела, які підтримують рівень води в озері. «Скляне» знаходиться в заплаві р.Горині, часто під час повеней затоплюється. Навколо озера дуже красивий краєвид, тут можна відчути природну гармонію та збагатитись позитивною енергією. Біля цього чудового місця наш маршрут завершується.