НАША АДРЕСА:

34500

Рівненська область

м. Сарни

вул. Широка,31

Телефони:

(03655) 35658  - начальник відділу

(03655) 35154 -  головний спеціаліст

 

 

Головна

Новини

Законодавча база

Заклади культури

Будинок культури

Бібліотеки

Музеї

Музичні школи

Майстри Сарненщини

Творчі колективи

Свята і традиції

Мистецтво одного села

І творчістю хата багата

Сарненщина туристична

Агросадиби Сарненщини

 

 

 

Якщо у вас виникла потреба

звернутись до керівництва

відділу культури і туризму,

скористайтесь наведеною нижче електронною адресою

cultura.sarny@ukr.net

 

 

 

 

 

КРИЧИЛЬСЬКА  СІЛЬСЬКА  РАДА

 

 

Мирослава Анатоліївна Гоч

 

Мирослава Анатоліївна Гоч народилася 18 лютого 1987 року в с. Кричильськ в сімї службовців. Після закінчення школи вступила до Національного університету водного господарства та природокористування на економічний факультет.  В 2010 році продовжила навчання в  Рівненському державному гуманітарному університеті на факультеті післядипломної освіти. З 2011 року працює вчителем початкових класів в с. Кричильськ. Одружена, має сина Дениса.

Її вироби це вишиті бісером ікони, прикраси з тканини, вази, лебеді, і навіть корзина з квочкою, що висиджує яйця. І все це зроблено зі складеного особливим способом паперу. Основна аудиторія яких Мирослава навчає свого ремесла це діти. Роботи Мирослави Анатоліївни були представлені на районних та сільських виставках майстрів декоративно – вжиткового мистецтва. Пані Мирослава бажає в майбутньому навчити цьому особливому мистецтву свого сина.

 

Ніна  Тихонівна Корзун

 

У розмаїтті українського мистецтва художня вишивка посідає одне з провідних місць у народній творчості. Це давнє і вічно молоде мистецтво передає в своїх вишивках Ніна Тихонівна Корзун. Народилася пані Ніна 28 грудня 1958 році в с. Кричильськ. Уміння серцем відчувати красу і відтворювати її в своїх узорах майстриня змалечку вчилась у своєї матері, бабусі. Пані Ніна є надзвичайно скромною, талановитою людиною, яка народила і виховала 13 дітей, які також переймають талант матері. Навчила вишивати не тільки дочок, а й сина Андрія, який разом з мамою подарували багато вишитих рушників у церкву. Вишивки пані Ніни неодноразово демонструвалися на святі села та районних виставках майстрів декоративно – вжиткового мистецтва.

 

Тетяна Матвіївна Красовська

 

Тетяна Матвіївна Красовська народилась 9 жовтня 1961 року в с. Кричильськ. Любов до ткацтва прищепила Тетяні свекруха  Ольга Федорівна, яка є майстринею лозоплетіння, ткацтва, вишивки і поетичного слова. Покривала, рушники, доріжки, килимки, - всі ці диво-речі виткані Тетяною на старовинному верстаті. Тче ці витвори мистецтва не тільки собі, а дарує їх дітям, яких у неї восьмеро, внукам, сватам, родичам, знайомим. Зараз вироби пані Тетяни прикрашають оселі в Криму, Харкові, Кіровограді, Америці, кафе «Ювілейне» в Рівному. Відрадно, що донька Олена опанувала премудрощі роботи за ткацьким верстатом. Роботи майстрині були представлені на обласних, районних та сільських виставках декоративно – вжиткового мистецтва. Отже старовинне мистецтво ткацького ремесла продовжує жити.

 

 

Йосип Якимович Шимко

 

с. Кричильськ славиться своїми виробами з лози. Доторкнутися до техніки лозоплетіння, ознайомитися з цими виробами, полинути до «чуда на кінчиках пальців» можна завдяки Йосипа Якимовича Шимко та його чудових виробів. Народився пан Йосип в с. Кричильськ. Має Йосип Якимович гарну велику родину, семеро дітей, 22 онуки та 9 правнуків. Все своє життя трудився в лісі. Такі люди ніколи не піддаються труднощам, адже мають у серці доброту, людяність, готовність прийти на допомогу іншому, а головне – незламний селянський дух, а ще вразливу душу, що бачить, відчуває красу рідного краю. Роботи Йосипа Якимовича були представлені на районних та сільських виставках майстрів декоративно – вжиткового мистецтва.