НАША АДРЕСА:

34500

Рівненська область

м. Сарни

вул. Широка,31

Телефони:

(03655) 35658  - начальник відділу

(03655) 35154 -  головний спеціаліст

 

 

Головна

Новини

Законодавча база

Заклади культури

Будинок культури

Бібліотеки

Музеї

Музичні школи

Майстри Сарненщини

Творчі колективи

Свята і традиції

Мистецтво одного села

І творчістю хата багата

Сарненщина туристична

Агросадиби Сарненщини

 

 

 

Якщо у вас виникла потреба

звернутись до керівництва

відділу культури і туризму,

скористайтесь наведеною нижче електронною адресою

cultura.sarny@ukr.net

 

 

 

 

 

ЛЮХЧАНСЬКА  СІЛЬСЬКА  РАДА

 

 

Ганна Петрівна Дебела

 

Що надихає людину на творчість? Мабуть, у кожного це відбувається по-своєму. І йдуть митці до вершин хоча й схожими, але власними стежинами. Роботи Ганни Петрівни Дебелої з с. Люхча вперше побачив на виставці Люхчанського культурно – дозвіллєвого комплексу, що експонувалась у Сарненському історико – етнографічному музеї. Гарні букети милують око. Але ця краса не виросла у квітнику, а з’явилася в руках народної майстрині, - оригінальні квіткові композиції, в’язані з ниток. Звідки в сільської жінки таке захоплення? Ганна Петрівна розповідає, що її батько Петро Федорович був славним лозоплетом у рідному Кричильську.

Після закінчення школи Ганна вивчилася в Кіровограді на швею – мотористку. Деякий час і працювала там за спеціальністю. Але все ж таки повернулася в рідне Полісся. Брат на той час у с. Люхча завідував клубом. Тож, побувавши в нього в гостях, познайомилася з гарним парубком Василем, який і став невдовзі її другою половиною. А що ж в’язання? Ним жінка захоплювалась ще з 18 років. Виготовляла речі для себе й родини.

Одного разу, побачивши в Інтернеті в’язані квіти, зацікавилася їх виготовленням. До цього Ганна Дебела у вільний час творила композиції із сухоцвіту. Але бажання зв’язати квітку захопило її більше. Тож уже понад двох років з-під її рук виходять незвичайні букети. До речі, біля їх будинку до пізньої осені можна побачити буйноцвіття кольорів. Звідти, мабуть, і черпають натхнення в’язальниці. У теплу пору року в селі мало вільного часу. Батьку й матері-домогосподарці, крім доньки Альони, допомагає і син Ігор, який нещодавно вивчився у ВПУ-22 на будівельника. А от коли вже приходить зима з довгими вечорами, от тоді вже можна втілити у вироби фантазії, що крутилися в голові все літо, й прикрашати ними стіни місцевого дитсадка «Малятко», дарувати рідним і друзям, щоб і в їх помешканнях навіть узимку цвіли й не в’яли казкові квіти.

 

Варвара Мефодіївна Зінчик

 

Народилася 17 грудня 1955 році в с. Глушиця. Варварі Мефодіївній було з кого брати приклад, тому що її мама була великою вишивальницею. 1974 році їхні роботи були представлені на ВДНХ в Москві. З 1985 року роботи Варвари Мефодіївни були представлені на місцевих та районних виставках.

Пані Варвара має інвалідність, але не дивлячись на це вона виховала 5 дітей, 4 синочки та донечку. І до сьогодні Варвара Мефодіївна займається своєю улюбленою справою, із задоволення дарує свої роботи знайомим, ділиться досвідом з молодим поколінням.

 

Василь Васильович Сосюк

 

Василь Васильович Сосюк - член Спілки журналістів України,  секретар первинної журналістської організації, фотохудожник, фотокорреспондент, неординарна і талановита особистість.

Народився Василь Сосок 11 січня 1963 року в селі Глушиця Сарненського району.   Навчався хлопець у Глушицькій восьмирічній та Люхчанській середній школах. У 1980 році поступив на десятимісячні художні курси при Рівненському  інституті культури.

Спочатку молодий художник  працював маляром в р/о “Сільгозпхімія”. Цікаві роботи Василя не можна було не помітити. Його запрошують до редакції районного часопису “Сарненські новини” і вже з 1995 року він працює редактором відділу ілюстрацій в “Сарненських новинах”. А ще він талановитий художник, фотохудожник. Його роботи  дуже чуттєві і емоційні. Він уміє вловити ту неповторну мить нашого сьогодення, яка відображає навколишню красу, відчуття тонкості світу і його безмежності.   Василь Васильович неодноразовий учасник різноманітних колективних фотовиставок, його роботи   друкуються на сторінках районних, обласних та    республіканських часописів.Автор відзначений спеціальним дипломом Укрінформу і редакції газети "Урядовий кур'єр" за  фотодоробок “Зимовий ранок”. Переможець обласного конкурсу фотожурналістів у 2009 році.

 У час, коли в країні проходили Євро-2012, у Рівному відбулась перша персональна виставка фотохудожника Василя Сосюка «Краса - усюди», експозиція якої створила позитивний імідж Рівненщини. Відвідувачі виставки були приємно вражені роботами фотомайстра з поліської глибинки.