НАША АДРЕСА:

34500

Рівненська область

м. Сарни

вул. Широка,31

Телефони:

(03655) 35658  - начальник відділу

(03655) 35154 -  головний спеціаліст

 

 

 

 

 

Головна

Новини

Законодавча база

Заклади культури

Будинок культури

Бібліотеки

Музеї

Музичні школи

Майстри Сарненщини

Творчі колективи

Свята і традиції

Мистецтво одного села

І творчістю хата багата

Сарненщина туристична

Агросадиби Сарненщини

 

 

 

Якщо у вас виникла потреба

звернутись до керівництва

відділу культури і туризму,

скористайтесь наведеною нижче електронною адресою

cultura.sarny@ukr.net

 

 

ВЕЛИКОВЕРБЧАНСЬКА СІЛЬСЬКА  РАДА

 

 

Вікторія Вікторівна Добровольська

Добровольська Вікторія Вікторівна, народилась 11 червня 1983 року в селі Велике Вербче в сім’ї вчителів, має сестру Наталію та брата Ігоря.

В 2000 році закінчила школу, а в 2006 році – Рівненський інститут Словянознавства Київського славістичного університету. Здобула освіту за спеціальністю викладача історії, викладача англійської мови. Має сина Ярослава, якому одинадцять років.

Найбільше милують око її принадно вдягнені «кучеряві молодички» - м’які, приємні на дотик, смішні та потішні ляльки ручної роботи. Пані Вікторія працюючи вихователем групи подовженого дня мало – помалу почала втілювати в життя все нові образи, які щоразу виринали в її уяві. І хоча захоплення Вікторії Добровольської дуже молоде, проте в доробку є чимало виробів. Деякі робить на замовлення, інші ж просто дарує друзям, знайомим. Кожну вільну хвилину дівчина старається приділити улюбленій справі.

    

 

Галина Івашко

Справа, якою досконало володіє Галина Івашко, учитель образотворчого мистецтва Великовербченської ЗОШ І-ІІІ ст., – для людей одержимих. Є багато різних речей, які приваблюють своєю красою. Та таким видом ремесла вона захоплюється чи не одна в районі. На перший погляд, у її витворах, витканих кольоровими нитками, нічого особливого. Проте насправді це складна, клопітка та виснажлива праця. Посудіть самі: процес виготовлення однієї картини потребує чимало часу - від одного до двох місяців. І саме творчий підхід до роботи дає можливість педагогу відновлювати наснагу та натхнення.

Як каже майстриня, образне кольорове сприйняття світу змушує працювати її фантазію, уяву, розвиває просторове мислення. Народилася Галина Івашко в с. Бутейки. Закінчивши восьмирічну школу, вступила до Кременецького педколеджу ім. Т.Г. Шевченка, де здобула освіту молодшого спеціаліста дошкільного закладу. Три роки трудилася в бутейківському дитсадку. Згодом вийшла заміж і переїхала жити у Велике Вербче. З 2001 працює в місцевій ЗОШ І-ІІІ ступенів. Аби отримати вищу освіту, вступила до Рівненського державного гуманітарного університету. З дитинства гарно малювала, тому вибрала художньо-педагогічний факультет, те, що найбільш лежало до душі. - Перші роки навчання далися нелегко, - ділиться пані Галина. – Та коли бралися власноруч ткати, стало ще важче.

Власне, ця справа мені подобалась, тому труднощі не лякали. Починали з серветок, килимків. А на захист диплому готували гобелени (менші за розміром - міні-гобелени). Так називають картини на честь французьких братів Гобеленів, які винайшли цей вид ремесла. Майстриня читає багато літератури, аби ще більше дізнатися й зацікавити цим підлітків. Адже її вихованці беруть участь у різних конкурсах малюнків, де не раз посідали призові місця. А ще пані Галина учасниця шкільного ансамблю «Криниця». Здається, звідки в неї береться стільки енергії та завзяття, а тим паче в селі, де вистачає ще й хатньої роботи? Та допомагають і підтримують чоловік Андрій з донечками: восьмикласниця Оксана й на рік молодша Мирослава. Дівчата, як і мама, гарно співають, є учасниками дитячого зразкового аматорського фольклорно-етнографічного гурту «Криниченька», де керівником Ніна Добровольська. А ще вони пишаються ненькою-майстринею, яка зігріває їх своєю любов’ю, а частинку душі вимальовує різнобарвними кольорами веселки на картинах-гобеленах зі світлими відтінками життя.

 

Марія Володимирівна Стоян

Марія Володимирівна Стоян народилась в с. В. Вербче. Незважаючи на свою молодість Марія Володимирівна уже створює свої візерунки і є визнаним майстром вишивки хрестиком. Вже чимало молодих пар стали на рушничок «щастя» вишитий її руками. Вона залюбки вишиває не тільки рушники, але й картини, ікони і сорочки. Живе за принципом: таланту й наполегливій праці підвладне все. Роботи пані Марії були представлені на обласних, районних, сільських виставках. У її творчому доробку майже 50 творінь. Це результат копіткої праці, яка дарує душевну насолоду, зберігаючи давню традицію поліщуків. Її вишукані вишивки дарують радість кожному, хто їх споглядає.