НАША АДРЕСА:

34500

Рівненська область

м. Сарни

вул. Широка,31

Телефони:

(03655) 35658  - начальник відділу

(03655) 35154 -  головний спеціаліст

 

 

Головна

Новини

Законодавча база

Заклади культури

Будинок культури

Бібліотеки

Музеї

Музичні школи

Майстри Сарненщини

Творчі колективи

Свята і традиції

Мистецтво одного села

І творчістю хата багата

Сарненщина туристична

Агросадиби Сарненщини

 

 

 

Якщо у вас виникла потреба

звернутись до керівництва

відділу культури і туризму,

скористайтесь наведеною нижче електронною адресою

cultura.sarny@ukr.net

 

 

 

 

 

КОРОСТСЬКА  СІЛЬСЬКА  РАДА

 

 

Ірина Володимирівна Катеринчик

Будь – яка праця возвеличує людину, а якщо це праця творча, то, крім духовного задоволення, вона підносить самого митця на щабель особливого стану, який робить його життя наповненим барвами моральності. Благословенною життям можна цілком справедливо назвати й Ірину КАТЕРИНЧИК, уродженку с. Корост, яка малює картини для того, щоб людські душі знаходили в них шлях до істини та Богопізнання.

Все, почалося ще зі шкільних років. Ще ученицею місцевої одинадцятирічки бачила, що до уроків малювання була якась особлива приязнь. Подобалося переносити на папір різні фігурки, тваринки, людські риси обличчя. Крім домашніх завдань з образотворчого мистецтва, які завжди вирізнялись своєю оригінальністю, індивідуальним підходом, змальовувала з налипок від жуйок різні малюнки. Декілька праць залишила на стінах навчального закладу, зокрема і в екологічному залі школи. На всіх шкільних і районних конкурсах з цього виду мистецтва її роботи відзначали, як високопрофесійні. У 2003 році подала документи до Рівненського державного гуманітарного університету на художньо – педагогічний факультет, де здобула фах художника – декоратора по кераміці. Хоча за плечима ні художньої школи, ні жодних курсів із цього напрямку не було, але вирішила будь – що вивчитися на художника.

Побувавши  з родиною в Почаївській лаврі побачила багато різних ікон, і під тією святою аурою знову захотілось малювати. Показала роботи друзям і знайомим, які щиросердечно похвалили її. Через рік – другий одну з чергових намальованих ікон художниця подарувала в Свято-Покровський кафедральний собор м. Рівне. Нещодавно декілька ікон віддала тітці, яка мешкає в Знам’янці Кіровоградської області, аби служили парафіянам місцевого храму, почепили над вівтарем. Церква м. Старокостянтинів Хмельницької області теж вдячна за щедрий подарунок землячки. Є роботи художниці й у с. Чудниця Гощанського району та ще в декількох селах і міст області. Нарахувала понад тридцять творів, які допомагають віруючим у Бога людям духовно зцілитися та очиститися від скверни. Декілька замовлень виконала для настоятелів Свято-Воскресенських церков УП та РП, що в Коросту.

Зараз пробує оздоблювати ікони ще й камінням з бурштину. Крім храмів, свої картини дарує друзям, знайомим. Любить Ірина Катеринчик відвідувати святі місця з паломницькою місією. Побувала в багатьох культових спорудах України. Була і в Голосіївському монастирі, що в Києві, у храмах с. Кулевче та Білгород-Дністровська Одеської області, с. Липки Гощанського району, Почаєві Тернопільської області та багатьох інших святинях. Прагне сіяти добро та любов у душах оточуючих, бо ж на цьому й тримається світ, в якому живемо ми й житимуть наші нащадки.

 

Іван  Васильович  Лисий

 

Лисий Іван Васильович народився 1 січня 1958 році. Майстер малювання та випалювання по дереву. Шкільні роки пройшли в м. Березне, де хлопчик навчався в школі – інтернаті. Побачивши, як хлопчик малює, вчителька порадила відвідувати гурток малювання «Чарівний пензлик», який працював при школі. Відвідування гуртка ще більш посилило бажання хлопчика до малювання, але закінчивши школу Іван Васильович вирішив піти вчитися на механізатора. Працював трактористом в сільському колгоспі, тому не дивно, що на бригаді кожен трактор мав свій малюнок.

Іван Васильович одружений має пятеро дітей. Роботи майстра купують підприємці, жителі села та району. Роботи пана Івана неодноразово були представлені на районних та сільських виставках. Нагороджений грамотою голови Сарненської районної державної адміністрації.

       

 

Іванна Володимирівна Опалько

Народилась Валентина Степанівна Патрикей 13 листопада 1976 року в с. Мале Вербче. В своєму селі закінчила девятирічну школу і далі продовжила навчання в Коростській ЗОШ. Після закінчення школи продовжила навчання в лісничому коледжі, пізніше закінчила Рівненській державний гуманітарний університет.  

Вязати почала ще навчаючись в школі. Вяже гачком, спицями для себе, рідних, друзів. Схеми для вязання бере з журналів, інтернету. В’язанню навчає свою донечку, яка навчається в 9 класі, а сина бісероплетінню.

Майстриня постійно вдосконалює, розвиває свою майстерність та збагачує свої вироби новими візерунками.