НАША АДРЕСА:

34500

Рівненська область

м. Сарни

вул. Широка,31

Телефони:

(03655) 35658  - начальник відділу

(03655) 35154 - головний спеціаліст

 

 

 

 

 

 

Головна

Новини

Законодавча база

Заклади культури

Будинок культури

Бібліотеки

Музеї

Музичні школи

Майстри Сарненщини

Творчі колективи

Свята і традиції

Мистецтво одного села

І творчістю хата багата

Сарненщина туристична

Агросадиби Сарненщини

 

 

Якщо у вас виникла потреба

звернутись до керівництва

відділу культури і туризму,

скористайтесь наведеною нижче електронною адресою

cultura.sarny@ukr.net

 

 

НОВИНИ     КУЛЬТУРИ

2018 рік

 

 

Січень

14 січень

В рамках обмінних концертів сільських (селищних) культурно-дозвіллєвих комплексів, з метою збереження християнських традицій, віковічної фольклорної спадщини наших дідів-прадідів в районі відбулося традиційне свято Коляди «Різдвяний передзвін». Дійство проходило у чотирьох клубних закладах району. Так у селищі Степань приймали колядників Великовербченського, Кричильського, Кузьмівського, Коростського, Степанського СКДК та театральний колектив об’єднаного соціального проекту «Отчий дім» з міста Києва. Всього у святі Коляди у Степані взяли участь шість дитячих та одинадцять дорослих колективів.
У Ясногірському закладі культури Селищенської сільської ради зустрічали гурти колядників Вирівського, Чудельського, Камяне - Случанського та Селищенського СКДК.
Дванадцять гуртів Тинненського, Костянтинівського, Тутовицького, Зносицького та Немовицького сільських культурно-дозвіллєвих комплексів прийняли участь у святковому дійстві, що відбулося у Немовицькому сільському будинку культури.
На святі у Стрільську колядували колективи з Любикович, Люхчі, Глушиці, Яринівки Ремчицької сільської ради та Стрільська. Приємно було бачити разом з любиковицькими колядниками директора школи та голову Любиковицької сільської громади Оксану Саванчук.
Зі святково прибраних сцен звучали колядки і щедрівки, новорічно-різдвяні вітання та щирі побажання присутнім добра, злагоди, миру і любові. Глядачі мали змогу подивитися театралізовані дійства, фрагменти різдвяного вертепу. Відрадно те, що Коляда об’єднала жителів різних верств населення, різних конфесій та вікових категорій. Гостей частували кутею, смачними пирогами, медовим печивом та гарячим чаєм, а ясногірські господарі пригощали ще й гарячим кулешем. Господарі в особі сільських голів Віктор Савчин (с.Немовичі), Микола Примич (с.Селище), Віктор Коротчук (смт.Степань), директор будинку культури села Стрільськ Леся Сафарян вітали глядачів та гостей дійства зі святом, вручали колективам подяки та солодощі з побажанням зустрітися при доброму здоров’ї через рік. У Степані до організації свята долучилася громадська організація «Степанська». Святкова атмосфера та гарний настрій супроводжували усі кущові свята Коляди, які, зазвичай, закінчувалися спільною колядою аматорів сцени та глядачів новорічно-різдвяного заходу.


 

Архів новин