НАША АДРЕСА:

34500

Рівненська область

м. Сарни

вул. Широка,31

Телефони:

(03655) 35658  - начальник відділу

(03655) 35154 - головний спеціаліст

 

 

 

 

 

 

Головна

Новини

Законодавча база

Заклади культури

Будинок культури

Бібліотеки

Музеї

Музичні школи

Майстри Сарненщини

Творчі колективи

Свята і традиції

Мистецтво одного села

І творчістю хата багата

Сарненщина туристична

Агросадиби Сарненщини

 

 

Якщо у вас виникла потреба

звернутись до керівництва

відділу культури і туризму,

скористайтесь наведеною нижче електронною адресою

cultura.sarny@ukr.net

 

 

 

НОВИНИ     КУЛЬТУРИ

2018 рік

 

 

Серпень

 

23-26 серпня

 

У місті Дубно відбувся міжнародний фестиваль дитячого фольклору «Котилася торба», на якому були представлені країни Україна, Естонія, Польща, Болгарія, Румунія. Сарненський район представили зразковий аматорський фольклорно-автентичний гурт «Криниченька» села Велике Вербче та зразковий аматорський ансамбль танцю «Пролісок» КЗ «Сарненський районний будинок культури». Юні вербчани представили на конкурс фольклорно-ентнографічну композицію «Кремповеє колесо кругом села ходило». Своїм автентичним співом вони збирали навкруг себе великі гурти шанувальників народної української пісні, дивували автентичним одягом. Юні танцюристи прийняли участь у гала-концерті фестивалю, полонивши глядачів хореографічним мистецтвом.
Журі фестивалю високо оцінила виступи наших колективів і нагородили дипломами І ступеня у відповідних номінаціях.

 

24 серпня

 

05 серпня

485-річчя села Немовичі

 

 

Бібліотечний візит до Польщі

З 31 липня по 2 серпня, делегація працівників бібліотек Рівненщини, з професійним візитом, відвідали бібліотеки м.Люблін (Польща). Поїздка була організована за сприяння Рівненського обласного відділення Української бібліотечної асоціації. Сарненщину представляли Валентина Гольонко – заступник директора КЗ «Сарненська ЦСПШБ», Людмила Лавор – завметодвідділом Сарненської ЦРБ та Юлія Мулявко – завідуюча публічною бібліотекою с.Вири.
У перший день приїзду було організовано екскурсію по історичних місцях Старого Міста. День другий видався насиченим - відвідування культурних об'єктів та історичних місць пам'яті - концтабір Майданек, пам'ятник жертвам Голодомору в Україні, кладовище (квартал солдатів УНР) на вулиці Ліпова, а також сквер ім. Тараса Шевченка. Далі відбулося ознайомлення з практичною діяльністю книгозбірень міста а саме: бібліотеки-філії №32 Муніципальної публічної бібліотеки (Biblio – мультимедійна бібліотека), філії №38 Муніціпальної публічної бібліотеки, та найновішої сучасної муніципальної публічної бібліотеки №40, яка відкрита у червні нинішнього року. Третього дня познайомилися з діяльністю Воєвудської публічної бібліотеки ім. Ієроніма Лопацінського.
Бібліотечні працівники були вражені інтер’єром, відкритістю приміщень, зручних меблів та кількості бібліотек у місті. До речі всього у Любліні 40 публічних бібліотек. Кожна відрізняється своїм дизайном та архітектурою. Всі бібліотеки індивідуальні, сучасні та цікаві. Запис до бібліотек є безкоштовним. В кожній бібліотеці облаштовані кімнати для дітей, які майорять кольоровими дитячими меблями, іграшками та дитячими книгами, працює окремий бібліотечний працівник, який виконує функції вихователя. Також у бібліотеках є багато місць для роботи за комп’ютерами та прослуховування аудіо книг. Варто зазначити, що із усього персоналу бібліотечних працівників, дві третини штату складають чоловіки, яких можна було побачити у кожній бібліотеці.
Але, якщо у нас не так, це ще не значить, що у нас все погано. У нас просто по-іншому... Можливо в нас не має всього, що ми хотіли б, але ми любимо, все, що маємо. І надіємось що пройде зовсім небагато часу і у нас будуть відкриватися чудові книгозбірні, з сучасними книжками та комфортними умовами.
Висловлюємо щиру вдячність РОВ УБА за організацію поїздки, а колегам бібліотекарям із м.Люблін за теплий прийом.

 

 

Архів новин