Головна

 

Сарненська міська рада

Клесівська селищна рада

Степанська селищна рада

Великовербченська с/р

Вирівська с/р

Зносицька с/р

Кам'яне-Случанська с/р

Карасинська с/р

Карпилівська с/р

Костянтинівська с/р

Коростська с/р

Кричильська с/р

Кузьміська с/р

Любиковицька с/р

Люхчанська с/р

Немовицька с/р

Ремчицька с/р

Селищанська с/р

Стрільська с/р

Тинненська с/р

Тутовицька с/р

Чудельська с/р

Ремчицька сільська рада

м.Сарни – с.Ремчиці – м.Сарни

Протяжність активної частини: 2 км.

Як дістатися: маршрутний автобус Рівне – Зарічне.

Туристичні об'єкти: церква Різдва Пресвятої Богородиці, пам’ятник воїнам-односельчанам.

Відстань від м.Рівне – 105 км.

Відстань від м.Сарни – 12 км.

Історична довідка

Перша згадка про село Ремчиці відноситься до 1577 року. На березі Горині в давнину розкинулось село. Проживали тут бідні, але роботящі люди. Клаптик за клаптиком відвойовували вони у болота землю. З обох сторін від поселення людей протікало дві річки Рема і Чиця, що впадали у Горинь. Коли р.Горинь виходила із берегів, то з берегів виходили і її притоки. Вода заливала посіви, луги, пасовища. Через голод люди вимирали сотнями, тому деякий час ця місцевість мала назву Мерчиці, але з часом Рема і Чиця замулились і лише два неглибокі рівчаки залишились від річних потоків, проте вони не несли вже смерті і голоду для людей. Тому назвали люди своє поселення Ремчиці.

Опис маршруту

Маршрут розпочинається від автобусної зупинки, яка знаходиться навпроти церкви. Через дорогу на пагорбі розташована окраса села – церква Різдва Пресвятої Богородиці, яка є пам’яткою архітектури національного значення. Її було побудовано на кошти парафіян. Старожили переказують, що коли закладали церкву, то люди носили пісок з річки шапками для того, щоб підняти місце, де мала бути зведена споруда. Ініціаторами будівництва була родина Мельників (Бейки). Споруджена вона із дерева, без використання цвяхів та інших металів. Замість цвяхів для скріплення використовували загострені кілочки. Церкву звели з дуба і берези. Вона складається із п’яти зрубів, дзвіниці, притвору, бабинця, нефу та вівтаря, причому останні три елементи складають первісне ядро споруди. Храм пережив дві пожежі. У 2005 році, коли його перекривали, то на балці знайшли випалену дату 1836 р., а також табличку, на якій було зазначено останнє перекриття церкви – 1881 рік. У церкві розміщений п’ятиярусний іконостас та збережена ікона XVII ст. Будівля є рідкісним зразком Волинської монументальної архітектури.

Праворуч від церкви протікає р.Горинь. У 1960 році через річку споруджено міст, який з'єднує Сарненський і Дубровицький райони.

Від церкви повертаємо праворуч і, рухаючись 1 км по центральній вулиці, йдемо до початку села, де у вічній скорботі застиг у бронзовій скульптурі невідомий солдат для того, щоб нагадувати молодим поколінням про страшні воєнні лихоліття. Навічно закарбовані тут імена тих односельчан, які стали жертвами Великої Вітчизняної війни. Обеліск є пам’яткою місцевого значення і вважається найпочеснішим місцем в селі.

Із центральної сільської зупинки маршрутний автобус довезе Вас до автовокзалу м.Сарни