Головна

 

Сарненська міська рада

Клесівська селищна рада

Степанська селищна рада

Великовербченська с/р

Вирівська с/р

Зносицька с/р

Кам'яне-Случанська с/р

Карасинська с/р

Карпилівська с/р

Костянтинівська с/р

Коростська с/р

Кричильська с/р

Кузьміська с/р

Любиковицька с/р

Люхчанська с/р

Немовицька с/р

Ремчицька с/р

Селищанська с/р

Стрільська с/р

Тинненська с/р

Тутовицька с/р

Чудельська с/р

Тинненська сільська рада

м.Сарни – с.Тинне – хутір Бердуха – м.Сарни

Протяжність активної частини: 12 км.

Як дістатися: маршрутний автобус Сарни - Тинне.

Туристичні об'єкти: церква Святої Параскеви, озеро “Брища”, музейна кімната "Берегиня" Тинненської загальноосвітньої школи, дендропарк, пам'ятники воїнам односельчанам і націоналістам, братська могила воїнів УПА, шлюз-міст (поч. ХХ ст.), маєток Іполита Младзяновського (1900 р.).

Відстань від м.Рівне – 115 км.

Відстань від м.Сарни – 25 км.

Історична довідка

За розповідями старожилів назву село отримало через те, що колись тут пролягав шлях на Березне, Сарни, Рівне. Так як люди з навколишніх сіл їздили та ходили цією дорогою, а оселі були огороджені тинами, то так його й назвали – Тинне. Рік заснування села вважається 1649.

Опис маршруту

Маршрут розпочинається від початку села. Рухаємось на північний захід в сторону хутора Піль, де через 2 км знаходиться ставок “Валки”, на території якого проживала родина на прізвисько Валки.

Повертаємось до села тим же шляхом і рухаємось прямо в центр села до будинку культури, біля якого ліворуч височіє пам'ятник воїнам-односельчанам, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни та воїнам УПА.

Далі головною дорогою села йдемо понад невеликим озером, що ніби сховалось між плакучих верб, і відразу за ним повертаємо ліворуч, де за 200 м височіє церква Святої Параскеви, будівництво якої розпочато в 1990 році, а богослужіння почали проводитись з 1991 р.

Від церкви рухаємось в південному напрямку і через 150 м перед нами постає панський маєток Младзяновських, в якому розміщена Тинненська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. Жителі села переказують легенду: “Син Младзяновського закохався у знатну панянку з Кракова. Вона поставила йому умову, що вийде заміж, якщо той побудує маєток подібний польському урядовому будинку. Згодом на березі р.Случ стояв прекрасний маєток з білими колонами. Та коли панич поїхав свататись, виявилось, що його кохана уже вийшла заміж і тільки насміялась над юним паничем”. З 1947 р. тут діє школа, в якій облаштований музей "Берегиня” з двома відділами – історичним та етнографічним. У експозиціях музею нараховується понад 450 документальних і речових експонатів з історії с.Тинне.

Поблизу загальноосвітньої школи розташований дендропарк. У ньому росте понад 30 видів дерев і чагарників, серед яких дуби-патріархи, вік яких, за твердженням фахівців, понад чотириста років. Поряд з парком протікає р.Случ, у якій водяться щуки, лящі, коропи, окуні, плотва, соми та бобри. Йдемо проти течії річки 400 м і виходимо на ґрунтову дорогу, що веде до хутора Бердуха, який розгорнувся біля затишного місця лісового масиву. В XV-XVII століттях тут утримувалась військова дружина, яка була озброєна бойовими сокирами – “бердушами”(держаки в сокирах сягали довжини понад 2 м і закінчувались видовженим лезом-півмісяцем). Місцеві жителі називали їх на свій лад – бердухами. Нині на хуторі Бердуха знаходиться цегляний завод, заснований поляками у 20-х роках ХХ ст. На даний час він не діє, але сама споруда збережена в хорошому стані.

В глибині лісу за 1,5 км в південно-східному напрямку виблискує велике штучне озеро Брища. Через 1 км на північний захід від озера “Брища” доходимо до братської могили воїнів УПА, вбитих енкаведистами.

Повертаємось до села та рухаємось від центру села до кінцевої зупинки, де з лівої сторони протікає р.Случ. Йдучи дорогою проти течії річки, в сторону с.Богуші, потрапляємо до двох шлюз-мостів та оборонних споруд – дотів, які збудовані на початку ХХ ст. поляками, щоб у разі потреб створити водний бар’єр проти вторгнення зі сходу.

Біля цієї пам’ятки маршрут закінчується. Тим же шляхом повертаємось назад в с.Тинне.